Zamek Krzyżacki w Malborku - wrażenia z wycieczki

 • Pomniki historii

  24-07-22

  Zamek Krzyżacki w Malborku (Polska) jest jednym z najsłynniejszych zamków na świecie. Jest największym zachowanym średniowiecznym zamkiem w Europie, a w 1997 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Leży nad rzeką Nogat.

  Zamek Krzyżacki w Malborku - atrakcje turystyczne

  Zamek został zbudowany w XIII wieku przez Krzyżaków jako twierdza przeciwko Prusom i Litwinom. Stała się jedną z ich kwater i pozostała taką do 1457 roku, kiedy to została zdobyta przez wojska polskie.

  Od tego czasu zamek był wielokrotnie odnawiany, ale nadal zachowuje pierwotną konstrukcję okazałej trójbocznej twierdzy z fosą i mostem zwodzonym od strony południowej. Ostatnia renowacja miała miejsce w latach 2006-2007, podczas której dobudowano nowe sale wystawowe, prezentujące różne kolekcje średniowiecznej sztuki i rzemiosła.

Zamek Krzyzacki w Malborku

Zamek Krzyżacki w Malborku - zwiedzanie

Jest to największy zamek w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w polskim mieście Malbork. Pierwotnie został zbudowany w XIII wieku, a następnie wielokrotnie odnawiany. Zamek jest otwarty dla zwiedzających od marca do listopada.

Zamek jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale ma też długą i znaczącą historię.

Zamek Krzyżacki w Malborku - architektura

Zamek Krzyżacki w Malborku to połączenie architektury gotyckiej i renesansowej. Został zbudowany przez Krzyżaków w Prusach.

Zamek został wzniesiony jako twierdza przeciwko ludowi litewskiemu i innym najeźdźcom. Służył również jako baza wojskowa dla rycerzy krzyżowców, którzy byli w drodze do Jerozolimy.


Autor postu alekx24