Kopiec Kościuszki - informacje praktyczne

  • Pomniki historii

    14-07-22

    Kopiec Kościuszki w Krakowie został usypany w latach 20. XIX wieku na cześć polskiego bohatera walk o niepodległość Tadeusza Kościuszki. Jest to historyczny punkt, od którego wiele wycieczek rozpoczyna wizytę w Krakowie. Kopiec Kościuszki w Krakowie jest ważnym pomnikiem historii w Polsce.

    Kopiec Kościuszki - taras widokowy

    Kopiec Kościuszki posiada taras widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Kraków. Jest to świetne miejsca do odwiedzenia przez turystów, którzy mogą się bezpośrednio stąd zachwycać widokiem starego miasta i najważniejszych punktów architektury miasta.

Kopiec Kosciuszki w Krakowie

Kopiec Kościuszki - informacje praktyczne

Kopiec Kościuszki to sztuczne wzgórze w kształcie stożka, które zostało wzniesione w 1820 roku dla upamiętnienia życia i twórczości Tadeusza Kościuszki.

Kopiec znajduje się w północnej części Krakowa, w pobliżu Muzeum Wojska Polskiego. Jest to łatwy spacer od centrum miasta i można go zwiedzać pieszo lub komunikacją miejską. Widok ze szczytu oferuje spektakularną panoramę Krakowa i okolic.

Kopiec jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 9:00 do 18:00 (lub do zachodu słońca).

Kopiec Kościuszki - atrakcje turystyczne

Pomnik bohatera kopca znajduje się na szczycie wzgórza z widokiem na Kraków. Kopiec znajduje się w Krakowie, u podnóża Wawelu i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa.

Ma powierzchnię około 13.000 m² i wysokość 36 metrów (118 stóp). Kopiec powstał z ziemi wykopanej podczas budowy na pobliskiej linii kolejowej.


Autor postu alekx24